WAR

Our recommendations  for governments, institutions and communities

Ukrainian Recovery

Ukrainian Recovery

British spiritual leaders came together with Ukrainian activists and experts to call for a green, just and citizens-led recovery of Ukraine

Manifest Obrony Hybrydowej

Manifest Obrony Hybrydowej

Nasze społeczeństwo nie może być wyłącznie sumą egoizmów i partykularyzmów. Wojna w Ukrainie zastała Polskę kartonową. Chcemy, żeby zostawiła ją murowaną.

Raport Nowa Solidarność

Raport Nowa Solidarność

Państwo polskie musi zmierzyć się z największym wyzwaniem w historii III RP, wykraczającym daleko ponad to, które przyniosła z sobą pandemia COVID-19. Choć nie bierzemy bezpośrednio udziału w wojnie w Ukrainie, będziemy przez długi czas ponosić jej konsekwencje, niezależnie od tego, jak szybko się ona zakończy. Skala tych konsekwencji jest wciąż trudna do wyobrażenia. Nie ma właściwie dziedziny życia politycznego, gospodarczego i społecznego, której nie dotknęłyby skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Kyiv needs emissaries of peace

Kyiv needs emissaries of peace

We ask religious leaders to go to Kyiv as the emissaries of peace  – the good news which Ukrainians are desperate to hear today. We believe that presence of religious leaders and prayers in the squares of the city can prevent its bombing and further escalation of war.